Mam ADHD tak jak Ty i… tylko my wiemy, co to znaczy ogarniać biznes z ADHD!
Czasami jesteś wulkanem energii i taśmowym producentem pomysłów, a czasami czujesz, że wszystko się rozpada.
- Wpadasz w hiperfokus i już prawie masz doktorat z nowej dziedziny, ale zaniedbujesz wszystko inne.
- Nie nadążasz za swoimi pomysłami, więc energii wystarcza Ci tylko na ich spisywanie, a nie na realizację.
- Trudno Ci utrzymać skupienie na jednym zadaniu, więc ciągle coś robisz, ale efektów nie widać.
- Gdy zawalasz, masz wrażenie, że, kurczę, coś z Tobą nie tak.
- Gdy dowozisz, wykańcza Cię to emocjonalnie i fizycznie.
Inni po prostu siadają i robią, a u Ciebie ciągle coś.
Znam to.
Wiesz, co mi pomogło i co chcę Ci doradzić?
Tak, mastermindy.
Wiem, co pomyślisz: eee tam, nie odnajdę się, te wszystkie wyzwania grupowe nie sprawdzają się u mnie, bo i tak zawsze robię inaczej i po swojemu.
Dzieje się tak, bo ADHD to inny sposób działania, który wymaga innych metod.
A my, ADHD-owcy, najczęściej radzimy sobie naszymi „domowymi sposobami”:
- samodzielnie budujemy własne strategie ogarniania, które z czasem przestają nam wystarczać lub nie dają zadowalających efektów;
- próbujemy dostosować się do tego, co „sprawdza się u większości”, ale to pogarsza sytuację, bo nakręca nasze poczucie winy i negatywne myśli na własny temat.
Dlatego u mnie nie usłyszysz: „Weź to zrób i już”, „Skup się”, „Miej to z głowy”.
U mnie dowiesz się, JAK to robić, gdy masz ADHD.
A teraz wyobraź sobie, że
masz wydzielony czas na systematyczną pracę nad rozwojem swojego biznesu – chociaż Twoje myśli skaczą wte i wewte, struktura spotkań pomaga Ci wracać na właściwe tory bez frustracji i poczucia chaosu;
wybierasz sensowny cel, który wreszcie coś zmieni, i konsekwentnie z tygodnia na tydzień go realizujesz – dzięki moim metodom nie porzucisz planu, gdy się znudzisz lub nakręcisz na coś nowego;
dzielisz się wątpliwościami, pytaniami i pomysłami w atmosferze luzu i zaufania z osobami, które Cię rozumieją – nikt tu się nie dziwi, że nie możesz po prostu „zabrać się do roboty”, za to wszyscy są w stanie podpowiedzieć coś sensownego, bo dzielicie podobne doświadczenia;
kiedy zdarza Ci się utknąć, otrzymujesz wsparcie i konkretne rozwiązania, dzięki którym przezwyciężasz chwile zwątpienia – zamiast znowu wściekać się na siebie, realizujesz krok po kroku plan wyjścia z impasu, a grupa Ci kibicuje;
po 6 miesiącach świętujesz sukces. Jesteś już w zupełnie innym miejscu, bo udało Ci się zamienić przeplatankę „Robię wszystko na raz” – „Nic nie mogę zrobić” w realne osiągnięcia, które dają efekty w Twoim biznesie.
Jak to wygląda w praktyce?
Krok 1
Rozmowa wstępna – rozpoznaję potrzeby uczestników.
Krok 2
Utworzenie 4-osobowych grup – dopasowuję uczestników pod względem potrzeb i stopnia biznesowego zaawansowania.
Krok 3
Prowadzenie od A do Z programu mastermind, który zawiera:
- spotkanie integracyjne, na którym się poznajemy
- spotkanie kontraktujące, na którym ustalamy zasady
- 6 moderowanych spotkań online co ok. 3–4 tygodnie, na których pracujemy nad biznesem
Jak dołączyć?
- Umawiamy się na rozmowę wstępną – wybierz datę z KALENDARZA lub napisz do mnie wiadomość prywatną.
- Po rozmowie ja dobieram dla Ciebie najlepszą grupę, a Ty podejmujesz decyzję.
- Jeśli dołączasz do mastermindu, pozostaje już tylko opłacić fakturę.
- Spotykamy się na mastermindzie!
Opinie
Finanse i terminy
Cena to 390 zł brutto za miesiąc, 2340 zł brutto za całość.
Możesz wpłacić całość z góry lub ratami co miesiąc.
Decyzję o tym, czy dołączasz, podejmujesz po rozmowie wstępnej.
Zbieram grupy w konkretnych terminach, o których informuję na stronie i w mediach społecznościowych, ale możesz zgłosić się do mnie w każdym momencie i poczekać na nabór.
Moja znajoma żartuje, że przedsiębiorcom z ADHD powinno się przepisywać mastermindy na receptę, ale być może masz jeszcze kilka pytań…
Czy mój cel się nadaje?
W trakcie rozmowy wstępnej pomogę Ci wybrać cel, który będzie w sam raz – taki, który realnie pchnie Twój biznes do przodu i który zrealizujesz w 6 miesięcy nawet w oceanie rozpraszaczy.
Nie mam pomysłu na cel. Czy mogę dołączyć do mastermindu?
Nie jesteś pierwszym takim przypadkiem! Spokojnie, obgadamy to w czasie rozmowy wstępnej i pomogę Ci zdecydować, nad czym warto popracować w Twojej sytuacji.
Czy to dla mnie dobry moment na mastermind?
Nie wyobrażam sobie, aby było coś takiego jak „zły moment na rozwój”. Pamiętaj jednak, że mastermind to proces, który wymaga zaangażowania – biernie słuchając lub opuszczając spotkania, nie skorzystasz z niego w pełni.
Przegadajmy podczas bezpłatnej 20-minutowej konsultacji, czy masz teraz do tego warunki.
Nie martw się! Ja nigdzie nie uciekam, a moje mastermindy czekają na Ciebie, gdy będziesz mieć na nie emocjonalną przestrzeń!
Czy na pewno uda mi się zrealizować cel?
Nie dam Ci gwarancji, że go zrealizujesz, bo zawsze mogą pojawić się okoliczności poza naszą kontrolą. Daję Ci jednak gwarancję, że będziesz nie o krok, ale o kilka kroków dalej niż wcześniej. Co więcej, może się zdarzyć, że świadomie podejmiesz decyzję o porzuceniu pierwotnego celu i skręcisz w zupełnie niespodziewaną biznesową ścieżkę! Widziałam już takie sytuacje i to jest właśnie magia mastermindów – przechodzisz do działania i nie stoisz już w miejscu.
Pamiętaj jednak, że oprócz obecności na spotkaniach kluczowa jest konsekwentna praca pomiędzy nimi. Mastermind buduje nastawienie na działanie i podnosi sprawczość, ale jeśli nie będziesz wdrażać i testować swoich pomysłów, to nic się nie zmieni – i nie ma znaczenia, czy jesteś osobą z ADHD czy bez.
Czy znajdę na to czas?
„Wolna chwilka” na pracę strategiczną to trochę urban legend – każdy słyszał, nikt nie widział.
Zamiast liczyć na to, że sama się znajdzie, lepiej ją po prostu zaplanować. Czy dzięki mastermindom jest łatwiej? No pewnie, w końcu dostajesz ode mnie konkretny harmonogram spotkań.
Podczas rozmowy zapytam Cię o dogodne terminy i wezmę je pod uwagę, wybierając dla Ciebie grupę. Nie musisz się obawiać, że nie dopasujemy się do Twojego kalendarza, bo prowadzę mastermindy o różnych porach dnia: wcześnie rano dla rannych ptaszków, w środku dnia koło 12:00 i popołudniu dla zapracowanych.
Z kim będę w grupie?
Będą to osoby o podobnym stopniu zaawansowania biznesowego – biznesowe świeżynki i starzy wyjadacze mogą być dla siebie wsparciem, na dłuższą metę jednak ich wyzwania za bardzo się różnią. Przez to w mieszanej grupie o wiele trudniej poczuć, że wreszcie znaleźliśmy kogoś, kto rozumie nas w 100%, a rady osób będących na zupełnie innym etapie rzadko są na tyle uniwersalne, aby sprawdzały się u każdego bez względu na doświadczenie.
Będą to osoby, które nie stanowią dla siebie konkurencji – w przeciwnym wypadku trudno o szczerą i w pełni swobodną rozmowę.
Najpewniej będą to też osoby z różnych branż, dlatego że przenosząc pomysły działające w jednej branży do drugiej, możecie wypracować zupełnie nowe rozwiązania. Już moja w tym głowa, abyście rozumieli nawzajem swoje dziedziny i mieli tematy do dyskusji.
No i wiadomo – będą to osoby z ADHD.
Jak dobierasz grupy?
W praktyce wygląda to tak, że przygotowuję wielką mapę myśli z profilami wszystkich zainteresowanych i potem łączę pasujące sylwetki i terminy. Kieruję się dwoma podstawowymi zasadami: dobieram w jednej grupie uczestników, którzy nie są dla siebie bezpośrednią konkurencją i mają podobny stopień zaawansowania biznesowego. Ale to nie wszystko. Biorę pod uwagę kwestie osobowościowe, podejścia do biznesu, komunikacji, potrzeby, zasoby – dlatego kluczowa jest rozmowa przed mastermindem.
Co trzeba wnieść do mastermindu, żeby to zadziałało i żeby był efekt?
Nie musisz mieć na koncie spektakularnych osiągnięć ani epokowych biznesowych odkryć. Wnosisz do grupy całe swoje doświadczenie, wiedzę, podejście do pracy i zaangażowanie. Najważniejsze jest Twoje osobiste spojrzenie na różne sprawy – w tym na ADHD. Uwierz, że to wystarczy, aby być dla innych cennym partnerem podczas mastermindów.
Jaka jest różnica między mastermindem a mentoringiem, coachingiem i innymi metodami rozwoju?
Mentoring to zdobywanie wiedzy od osoby bardziej zaawansowanej, coaching to najczęściej praca 1:1, w której coach towarzyszy w klientowi w odkrywaniu i porządkowaniu posiadanych zasobów. Kursy grupowe polegają na nauce nowych umiejętności, a networking to nawiązywanie relacji biznesowych, najczęściej jednak nie jest kameralny i nie daje przestrzeni na schodzenie głębiej w rozkminach.
W odróżnieniu od tych metod mastermind jest procesem grupowym, kameralnym, w którym uczestnicy na podobnym etapie zaawansowania biznesowego dzielą się swoim doświadczeniem, korzystają ze zdobytej już wiedzy i pomagają sobie nawzajem w pokonywaniu trudności, realizowaniu celów i generowaniu nowych pomysłów.
Mam jeszcze kilka pytań.